Anneler Günü Etkinliği

Anneler Günü Etkinliği

02.05.2019 Perşembe, Saat:11.00'de, Tavşanlı MYO Konferans salonu'nda Muhasebe ve Vergi bölüm başkanı Öğr.Grv.Hülya GENÇER ÇAĞLAR tarafından anneler günü etkinliği düzenlenmiştir. Konferansa okulumuzun Muhasebe ve Vergi Uygulamaları eski mezunlarından KÜKAD (Kütahya Koruyucu Aile Derneği kurucusu ve başkanı) Yasemin ÇAVDAR davetli olarak katılmıştır.

    Muhasebe ve Vergi bölüm başkanı Hülya GENÇER ÇAĞLAR açılış konuşması yapmıştır:

    "Sevgili Arkadaşlar! 

    Mayıs ayının ikinci Pazar günü, bütün dünyada Anneler Günü olarak kutlanır. İlk kez 1908 yılında Amerika'da kutlanan Anneler Günü, ülkemizde 1955 yılından itibaren kutlanmaya başlanmıştır. 

    Her annenin, kendi yavrusunu canından çok sevdiğini söylemeye gerek var mı bilmiyorum. Karnında dokuz ay taşıdığı, süt verip altını temizlediği, her türlü bakımını yapıp, başucunda uykusuz geceler geçirdiği yavrusunu her anne hiç karşılık beklemeden sever. 

    Aslında her günün Anneler Günü olması gerekir. Annelerimiz bizim en değerli varlıklarımızdır. En değerli varlıklara nasıl davranılması gerekiyorsa annelerimize de öyle davranmalıyız. Peygamber efendimiz "Cennet annelerin ayaklarının altındadır" diyerek islamiyette annelerin özel bir yerinin olduğunu belirtmiştir. Biz de annelerimize günlük hayatta yardımcı olmalı, yapabildiğimiz ölçüde onlara hizmet etmeli ve değer vermeliyiz. Sadece Anneler Gününde değil, onların gönüllerini ve hayır dualarını her zaman almalıyız. Hepinize, anne sevgisi ile dopdolu bir ömür diliyorum. Ve anneniz sağsa annelerinizin kıymetini bilmenizi istiyorum...

    Bugün okulumuzun muhasebe bölümü eski mezunlarından Yasemin ÇAVDAR'ı hem örnek bir anne olmasından dolayı hem de KÜKAD (Kütahya Koruyucu Aile Derneği) başkanı olmasından dolayı buraya davet ettik. Hem bugüne kadar yaşadıklarını, kariyerini, ailesini ve kendisini tanıtsın hem de kurduğu derneği tanıtsın istedik. Davetimizi kırmayıp buraya kadar geldiği için kendisine çok teşekkür ediyor, mikrofonu kendisine veriyorum. Yasemin hanımın şahsında ve burada bulunan hocalarımızın şahsında tüm annelerin anneler gününü kutluyorum..."

    Yasemin ÇAVDAR hayatını anlatan bir konuşma yapmış, 40 yaşından sonra okulumuzda başlayan öğrencilik günlerinden özlemle bahsetmiş, okulumuzdan mezun olduktan sonra da öğrenciliğinin hala devam ettiğini, 3. fakülteyi okumakta olduğunu; başarının sırrının çok istekli ve hırslı olmaktan geçtiğini aynı zamanda 17 yaşında evlenip 2 erkek çocuğunu tek başına büyüttüğünü, 2 tane de ikiz kız çocuğuna koruyucu ailelik yapmakta olduğunu anlatmış, koruyucu aile derneğini tanıtmıştır. Kendi yaşamından örnekler vererek hem kız hem de erkek öğrencilere okullarını bitirip bir meslek ve iş sahibi olmadan kesinlikle evlenilmemesi gerektiğinin üzerinde durmuştur. Hem okul hayatında hem de iş hayatında asla çocuklarını ihmal etmediğini, anneliğin çok kutsal olduğunu ve anneliğin karşılıksız sevgi ve fedakarlık olduğunu, annelerin kıymetinin bilinmesi gerektiğini söylemiştir. Haftasonları ve boş zamanlarında öğrencilerin derneğin sosyal aktivitelerinde görev alabileceklerini söyleyerek devletin koruması altındaki çocukları sevelim, onlarla ilgilenelim ve onlara kucak açalım, onları toplumumuza kazandıralım diyerek öğrencilerimizi bu konuda bilinçlendirmiş ve olumlu mesajlar vermiştir.

    Konferansın sonunda Tavşanlı MYO Md.Yrd.Eren GÜL, Yasemin Çavdar'a teşekkür ederek teşekkür belgesi ve hediye takdim etmiştir.


Son Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2019, Salı