Tavşanlı Meslek Yüksekokulu ile Tavşanlı Organize Sanayi Bölgesi Arasında İşbirliği Protokolü

Tavşanlı Meslek Yüksekokulu ile Tavşanlı Organize Sanayi Bölgesi Arasında İşbirliği Protokolü

Meslek Yüksekokulumuz ile Tavşanlı Organize Sanayi Bölgesi arasında imzalanan işbirliği protokolü kapsamında, okulumuz bünyesinde bulunan Otomotiv Teknolojisi, Makine ve açılması planlanan Hibrit ve Elektrikli Araçlar Teknolojisi programlarının, bir taraftan Tavşanlı Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren firmaların inovasyon, AR-GE, tasarım, sistem entegrasyonu, dış ticaret, sertifikasyon kapasitelerini artırmak; diğer taraftan da iş dünyası ile entegre olarak verilmesi planlanan uygulamalı mesleki ve teknik yükseköğretim ile daha nitelikli insan kaynakları yetiştirilerek iş dünyasına kazandırılması amacıyla tam donanımlı Tavşanlı Organize Sanayi Bölgesi eğitim binasının kullanım hakkının Meslek Yüksekokulumuza devredilmesi ile ilgili olarak,

23 Mart 2020 Pazartesi günü saat 14.00’de yerinde inceleme ve bilgilendirme toplantısı gerçekleştirilmiştir.

Toplantıya, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Kazım UYSAL, Tavşanlı Kaymakamı Yüksel KARA, Belediye Başkanı Mustafa GÜLER, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Davut EFE, Üniversitemiz Genel Sekreteri Prof. Dr. Atilla BATUR, Meslek Yüksekokulumuz Müdürü Doç. Dr. Cengiz DURAN, Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Mehmet ÖZKAYA, Yüksekokul Sekreteri Ali AYAZ ve OSB personeli katılmışlardır.

Rektör Prof. Dr. Kazım UYSAL, Tavşanlı Organize Sanayi Bölgesi Eğitim Tesisi’nin fiziksel ve donanım açısından mükemmel olduğunu ve gerek Tavşanlı Meslek Yüksekokulu, gerekse Mühendislik Fakültesi tarafından değerlendirilebileceğini belirterek Tavşanlı Kaymakamı Sayın Yüksel KARA ve Tavşanlı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sayın Davut EFE’ye bu katkılarından dolayı teşekkürlerini bildirmiştir.

Son Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2020, Salı