Meslek Yüksekokulumuz ve Tavşanlı Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Arasında İşbirliği Protokolü

Meslek Yüksekokulumuz ve Tavşanlı Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Arasında İşbirliği Protokolü

Üniversite – Sanayi İşbirliği kapsamında Küçük Sanayi Sitesi içerisinde yer alan Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi’ne ait eğitim ve sosyal tesis binalarının üniversiteye tahsisiyle ilgili görüşmek üzere yüksekokulumuzu ziyaret eden Tavşanlı  Madeni Eşya Sanatkarları Odası (MESO) ve Sınırlı Sorumlu Tavşanlı Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi (SSTKSSYK) Başkanı Sn. Yasin DEMİRCİ; MYO Müdürümüz Sn. Doç. Dr. Cengiz DURAN, Müdür Yardımcımız Öğr. Gör. Mehmet ÖZKAYA ve Yüksekokul Sekreterimiz Ali AYAZ ile biraraya gelerek yapılacak işbirliği ile ilgili istişarelerde bulundu.

Görüşme neticesinde hazırlanan işbirliği taslak protokolü üzerinde anlaşma sağlanarak imzaya hazır duruma getirildi. Protokol, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi adına Rektörümüz Sn. Prof. Dr. Kazım UYSAL ve SSTKSSYK adına Sn. Yasin DEMİRCİ tarafından imzalandığında yürürlüğe girecektir.

Protokolle, Tavşanlı Meslek Yüksekokulu öğrencileri, üniversite sanayi işbirliği kapsamında, Tavşanlı Küçük Sanayi Sitesi’nde uygulamalı eğitim ve sosyal tesis imkanlarına kavuşmuş olacaktır. Bu işbirliği neticesinde Kalkınma Ajansları ve TÜBİTAK projelerinin ortak yürütülmesiyle teşvik programlarından da yararlanılacaktır.  Ayrıca, teşvikler kapsamında sanayi esnafının ihtiyaç duyduğu; ancak maliyeti nedeniyle sahip olamadığı CNC tezgahlar gibi techizat, yüksekokul bünyesine alınarak sanayi esnafına hizmet verebilecektir.

Son Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2020, Çarşamba