Tavşanlı Belediyesi’ne Ziyaret

Tavşanlı Belediyesi’ne Ziyaret

DPÜ Tavsanlı Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Cengiz DURAN ve Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Deniz KAPTAN, 06.11.2020 tarihinde Tavşanlı Belediyesi’ni ziyaret etti. Ziyarete Mimarlık ve Şehir Planlama Bölümü Başkanı Öğr. Gör. Ahmet USLU’da eşlik etti.

Ziyarette, Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa GÜLER’le meslek yüksekokulumuzda açılması planlanan Grafik Tasarımı programı ve ilçemizdeki kültür varlıkları konularında görüşüldü.  

Görüşmede, Prof. Dr. Cengiz DURAN, ilçemizin sanat ve tasarım konularında kültürel bir geçmişe sahip olduğunu, açılması planlanan Grafik Tasarımı programıyla da  ilçemizin kültürel mirasının korunması, belgelenmesi ve tanıtımı konularında belediye ve STK’larla ortak projeler yürütülebileceğini aktardı.  Öğr. Gör. Ahmet USLU ise, Tavşanlı’da yer alan tescilli kültür varlıklarının 3 boyutlu modellenmesi, 3 boyutlu modellerin etkileşimli ve ayrıntılı keşfi için web tabanlı ve artırılmış gerçeklik tabanlı platformlarda sunulmasını içeren projelerden bahsetti.

Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa GÜLER; Meslek Yüksekokulu’na desteklerini ifade ederek, Tavşanlı’da resme karşı büyük bir ilgi olduğundan söz etti. Bu nedenle Grafik Tasarımı programına katkı verebilmek için Belediye Kültür Sarayı bünyesindeki resim atölyesi ve resim galerisi salonunu  Tavşanlı MYO’ya verebileceklerini ifade etti.

Karşılıklı teşekkürlerin ardından görüşme sona erdi.

Son Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2020, Salı