Tavşanlı Köy ve Mahalle Muhtarlarından Okulumuza Ziyaret

Tavşanlı Köy ve Mahalle Muhtarlarından Okulumuza Ziyaret

Tavşanlı Köy ve Mahalle Muhtarları Dernek Başkanı ve Ovacık Köyü Muhtarı Hasan Hüseyin KAYAN ve beraberindeki heyet Okul Müdürümüz Prof.Dr.İsmet ÇELİK’i ziyaret ederek okulumuz hakkında bilgi aldılar. Aydınlar Köyü Muhtarı Şevki GÜRE,  Bozbelen Köyü Muhtarı  Sadık KAPTAN, Hanım Çeşme Mahallesi Muhtarı  Süleyman YAVUZ, Kayaarası Köyü Muhtarı Engin CEYLAN, Karakaya Muhtarı İsa UZUN, Karlı Köyü Muhtarı Hasan Hüseyin DİLEK, Kızılbük Köyü Muhtarı Ali Rıza ÇALIŞKAN, Nusratlar Köyü Muhtarı Mehmet ASA, Tunçbilek Merkez Mahallesi Muhtarı Ramazan KARAHAN ve Dernek Muhasebecisi Ahmet ERCAN’dan oluşan heyete Okul Müdürü Prof.Dr.İsmet ÇELİK okulun bölümleri, öğrenci sayıları, akademik ve idari personel sayıları ile okulda devam eden ve yöreye hitap eden projeler hakkında bilgi verdi. Yapılan ve yapılacak projelerde yöre imkan ve potansiyel alt yapısına dikkat edildiğini ve projelerinde yörenin kalkınmasına destek vermeyi amaçladıklarını belirten Prof.Dr.Çelik, biyoyakıt makineleri ünitesi, şehit hatıralarına oluşturulan alanlar ve lavanta bahçesi projeleri ile enerji verimliliği konularında hazırladıkları projeleri uygulamaya aldıklarını ifade etti. Okul Müdürü ayrıca Tavşanlı ve köylerinin tarihi ve kültürel mirasları ile igili gerekli çalışmaları yapacaklarını belirtti

Tavşanlı'nın tüm Köy ve Mahalle Muhtarları adına açıklama yapan Muhtarlar Derneği Başkanı ve Ovacık Köyü Muhtarı Hasan Hüseyin KAYAN, okulda yapılan projeleri dikkatle izlediklerini belirterek, kampüsün atıl arazilerinin lavanta, şehitler fidanlığı ve gelecekte planlanan tarımsal projeler ile değerlendirilebilir hale getirilmesinden dolayı duydukları memnuniyeti belirtti ve bu projelerden faydalanacaklarını açıkladılar. Başkan Kayan, kampüste oluşan bitkisel atıkların biyoyakıt haline dönüştürüldüğü ünitenin de çok ilgilerini çektiğini belirtti. Şehitlerimizin hatırlarının okulumuzda yaşatılmasından da son derece memnun olduklarını belirten Kayan, bölgelerinde yapılacak projeler ilgili olarak Üniversite ile iletişim halinde olacaklarını belirttiler.

Okul Müdürü Prof.Dr.İsmet ÇELİK, Tavşanlı Köy ve Mahalle Muhtarların okullarını ziyaretlerinden dolayı çok memnun olduğunu belirterek uzmanlık alanlarına göre her konu da köylerimize ve bölgemize bilgi desteği vereceklerini belirtti. Ziyaret kampüs alanının gezilmesi ve hatıra fotoğraflarının çekilmesi ile sona erdi.

Son Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2022, Pazartesi