Genel Bilgiler

Tavşanlı Meslek Yüksekokulu

Yüksekokulumuz;

Kütahya'ya 50 km uzaklıktaki Tavşanlı ilçesinde bulunmaktadır. Yüksek Öğretim Kurulunun 06.09.1993 tarih ve 1450 sayılı kararı ile açılmış olup, 1993-1994 Öğretim yılında öğretime başlamıştır. Kurucu müdürümüz Yrd. Doç Dr. Orhan ELMACI olup 2004 yılına kadar bu görevi sürdürmüştür. 2004-2009 yılları arasında ise Prof. Dr. Birol ELEVLİ müdürlük görevini yürütmüştür.

Meslek Yüksekokulumuzun Olanakları

Kütüphane:  Okulumuz kütüphanesi 1998-1999 öğretim yılında aktif olarak faaliyete başlamıştır. Kütüphanede okulda verilen dersler ayrıca genel kültür konularında kitaplar ve süreli yayınlar mevcuttur. Kütüphane'de bilimsel kitaplar ve okulumuzun bölümlerini ilgilendiren çok sayıda süreli yayın mevcuttur. Kütüphanede ayrıca okulda okutulan ders kitaplarının satışı yapılmaktadır. Gerekli kitaplar kütüphane tarafından temin edilmektedir. Kütüphanede ayrıca öğrencilerin sosyal etkinlikleri için çalışmalar yapılmakta olup, öğrenciler tarafından çeşitli tiyatro ve spor faaliyetleri hazırlanmaktadır.

 

Bilgisayar Laboratuvarı:  Yüksekokulumuzda, bilgisayar derslerinin teorik kısımları projeksiyon sınıflarında görsel olarak anlatılmakta, uygulama kısımları ise bilgisayar laboratuvarında yürütülmektedir. Yeni teknoloji projeksiyon cihazlarının bulunduğu 5 adet projeksiyon sınıfı mevcuttur. Bunun yanında toplam 42 bilgisayardan oluşan, güncel bilgisayarların bulunduğu, projeksiyonlu, 2 adet bilgisayar laboratuvarı mevcuttur. Okulumuzdaki tüm bilgisayarlarda internet bağlantısı mevcuttur.

Makina Atelyesi: Okulumuzda bölümün ihtiyaçlarına göre düzenlenmiş bir makine atölyesi bulunmaktadır. Bölüm derslerinin bir kısmında bu atölyenin imkânlarından yararlanılarak işlenmektedir.

Harita Kadastro Ölçme Tekniği Laboratuvarı: Okulumuzda Harita bölümünün ihtiyaçlarına göre düzenlenmiş ölçme tekniği laboratuvarı bulunmaktadır.

Yemekhane:  Okulumuzda; öğrenci ve personelimiz için öğle yemeği verilmektedir. Öğrencilerimiz uygun fiyata yemek ihtiyaçlarını karşılayabilmektedirler.

Spor Alanı :  Okulumuzda Halı saha , Basketbol ve Voleybol alanları bulunmaktadır. 

Kredi ve Yurtlar Kurumu:  772 kişilik kapasitesi ile faaliyet vermektedir.

 

 

 

Son Güncelleme Tarihi: 31 Temmuz 2023, Pazartesi