Müdür

Prof. Dr. İsmet ÇELİK
Müdür

Özgeçmiş

1973 yılında Tavşanlı ilçesinde dünyaya gelen Prof. Dr. İsmet ÇELİK ilk ve ortaöğrenimini Tavşanlı’da tamamladıktan sonra 1995 yılında Selçuk Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü'nden mezun olmuştur. Yüksek Lisans ve Doktora eğitimlerini de Selçuk Üniversitesi’nde tamamlamıştır.

1995-1998 yılları arasında Niğde Ömer Halis Demir Üniversitesi’nde ve 1998 yılından itibaren Kütahya Dumlupınar Üniversitesi’nde akademik kadrolarda çalışmıştır. 2004 yılında Dr. Öğretim Üyesi, 2013 yılında Doçent ve 2018 yılında Profesör ünvanlarını almıştır.

Makine tasarımı ve imalatı, üç boyutlu yazıcılar, tersine mühendislik, bilgisayar destekli tasarım ve imalat, biyokütle yakıt presleri, biyodizelin motor üzerinde etkileri konularında uluslararası ve ulusal çalışmaları bulunmaktadır.

Dekan yardımcılığı, müdür yardımcılığı, bölüm başkanlığı, anabilim dalı başkanlığı idari görevleri ve fakülte doçent temsilciliği görevlerini yapmış ve 09 Mart 2021 tarihinden itibaren Tavşanlı Meslek Yüksekokulu Müdürüğü görevini yürütmeye başlamıştır.

Evli ve iki çocuk babasıdır.

Son Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2022, Çarşamba