Bilgisayar Programcılığı

Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama programı, 1994 yılında açılan Bilgisayar Programcılığı programı ile 1997 yılında açılan Bilgisayar Enformasyon Sistemleri programının MEB-YÖK Meslek Yüksekokulları Program Geliştirme Projesi kapsamında 4702 sayılı kanun ile birleştirilmesi ile tek çatı altında toplanmıştır.

TANIM

Dünyada hızla gelişmekte olan bilgisayar teknolojisinin yazılım ve donanım alanında mevcut olan ara eleman boşluğunu doldurmak amacıyla açılmış olan bir ön lisans programıdır.

Öğretimini başarılı bir şekilde tamamlayan her öğrenciye Bilgisayar Teknikeri ünvanı verilmektedir. Geliştirilen bu eğitim programı iki yıl süreli olarak planlanmıştır.

Bilgisayar Teknolojisi ve Programı'nı başarı ile bitiren öğrenciler, günümüzün en popüler Yazılım Geliştirme araçları ile program geliştirebilecek seviye geleceklerdir.

MEZUN ÖĞRENCİLERİMİZİN ÇALIŞMA ALANLARI

Programımız mezunları başta Sanayi Kuruluşları olmak üzere Yazılım Firmaları, Bilgisayar Satıcısı ve Teknik Destek Firmaları, Bankalar, Sigorta Şirketleri, Ticari kuruluşlar, İnternet Servis Sağlayıcıları, İnternet Yayıncılık Şirketleri, Radyo, Televizyon, Araştırma Şirketleri, Ulaştırma gibi bir çok alanlarda çalışan özel ve kamu kurumlarında çalışabilme imkanına sahip olacaktır.

BİLGİSAYAR PROGRAMCILIĞI PROGRAMI DERS PLANLARI İÇİN TIKLAYINIZ.

BİLGİSAYAR PROGRAMCILIĞI PROGRAMI DERS İÇERİKLERİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

Son Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2017, Salı