Lojistik Programı

Uluslararası ticaretin ana öğesi durumunda olan taşımacılık sektöründe, işletme, matematiksel karar verme yöntemleri, temel ve programlama düzeyinde bilişim teknolojisi, dış ticaret, gümrük, taşımacılık ile ilgili diğer ulusal ve uluslar arası yasal düzenlemelere hakim ara elemanların yetiştirilmesi oldukça önemlidir. Dumlupınar Üniversitesi Tavşanlı Meslek Yüksekokulu "Lojistik Programı" ithalat ihracatta oldukça önemli bir yere sahip taşımacılık faaliyetleri kapsamında yukarıda sayılan becerilere sahip nitelikli eleman yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Programı tamamlayarak mezun olan öğrenciler, ÖSYM'nin yaptığı Dikey Geçiş Sınavında başarılı olmaları durumunda, tercih ettikleri programlarına uygun bir lisans programına kayıt hakkı kazanmaktadırlar. Bu programlarda uygulanan intibak ve dört yarıyıllık Lisans tamamlama eğitiminden sonra, lisans diploması almaya hak kazanırlar.

Uluslararası taşımacılık ve lojistik konusu ithalat ihracat işletmeleri için büyük önem arz etmektedir. Bu nedenle mezunlar, işletmelerin lojistik birimlerinde görev alabilecekleri gibi, denizcilik işletmelerinde, özel aracı gümrükleme kuruluşlarında, hava, kara ve deniz kargo işletmelerinde ve limanlarda istihdam edilebilirler.

LOJİSTİK PROGRAMI DERS PLANLARI İÇİN TIKLAYINIZ.

LOJİSTİK PROGRAMI DERS İÇERİKLERİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

Tavşanlı MYO Lojistik Bölümü Tanıtım Videosu İçin Tıklayın.

Son Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2017, Çarşamba