Temel Afet Bilinci Eğitimi Semineri

Temel Afet Bilinci Eğitimi Semineri

Tavşanlı Meslek Yüksekokulunda Kütahya İl Afet ve Acil Durum Müdür Ahmet Ali ARTUN beyin katıldığı Temel Afet Bilinci (AFAD) Eğitimi düzenlendi.

Eğitimde AFAD Bireyler ve aileler için afet bilinci konusu anlatıldı. Ayrıca AFAD’ın kuruluşu, tanıtımı, önemi ve yaptığı çalışmaların içeriği detaylı bir şekilde anlatıldı.

Türkiye’nin afet yönetimi konusunda şuanki durumundan bahsedilerek katılımcılara afet öncesinde sırasında ve sonrasında sergilenecek davranışlar konusunda bilgilendirme yapıldı.

Afetlerde mal ve can kaybının en aza indirilmesinde sadece devletin aldığı önlemler değil aynı zamanda bireylerin de afetler hakkında farkındalığı geliştirilmesi gerektiği önemle vurgulandı. AFAD’ın e-devlet üzerinden verdiği hizmetler ve ücretsiz eğitim modülleri hakkında katılımcılara bilgiler verildi.

Türkiye deprem ülkesi olduğu, bu riskle birlikte yaşamanın öğrenilmesi ve gerekli önlemlerin alınması için halka bu konuda eğitimler ile bilgilendirilmesinin önemi üzerinde duruldu. Bu kapsamda ülkemizdeki ve Kütahya ilindeki tehlikeler anlatıldı.

Eğitim sonunda katılımcıların soruları cevaplandı ve AFAD gönüllüsü olmak isteyen kişilerin nereden üye olacağı konusunda bilgi verildi.

Son Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2019, Perşembe